Вікторія Ткачук

"Олімпійські ігри – мрія будь-якого спортсмена, і я не виняток"

Learn More

"Олімпійські ігри – мрія будь-якого спортсмена, і я не виняток"

Вікто́рія Ві́кторівна Ткачу́к (нар. 8 листопада 1994) — українська легкоатлетка, що спеціалізується на бігу на 400 метрів та бігу на 400 метрів з бар'єрами. Учасниця Літніх Олімпійських ігор (2016). Народилася у селі Пліщин Шепетівського району Хмельницької області. Легкою атлетикою почала займатися в 2006 році у Нетішині, де її першим тренером став Олександр Краснов. З 2011 по 2014 рік навчалася у Донецькому вищому училищі олімпійського резерву ім. С.Бубки. У 2012 році була зарахована до відділення легкої атлетики Донецької ШВСМ. Протягом певного часу наставником перспективної спортсменки був Заслужений тренер України Валерій Дорошенко, а згодом Ткачук почала тренуватися у ще одного Заслуженого тренера — Анатолія Чумака.

Чемпіонати Європи та світу

Вікторія взяла участь в Чемпіонаті Європи з легкої атлетики у Берліні 2018 року, посівши 7 місце з результатом 56.15с. У 2015 році стала бронзовою призеркою командного Чемпіонату Європи в Чебоксарах і того ж року взяла участь у чемпіонаті світу в Китаї. У 2017 році брала участь в Чемпіонаті світу в Лондоні.

Олімпіада 2016

На своїх дебютних Олімпійських іграх Вікторія Ткачук зуміла пройти до півфіналу з бігу на 400 метрів з бар’єми показала результат у 56,87 с і стала 22-ю. "Я надзвичайно сильно хотіла показати ліпший результат у півфіналі. Розумію, що боротися за фінал було нелегко, але намагатися це робити завжди потрібно. І саме така боротьба може привести до особистого рекорду..." Також Вікторія Ткачук була номінована претенденткою на звання Міс олімпійської збірної України .

Міжнародні старти та Diamond League

Вікторія Ткачук здобула перемогу на міжнародних змаганнях з легкої атлетики Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidly, які проходили в Польщі. У бігу на 400 м з бар’єрами спортсменка показала результат - 55,35 с. Memorial Wiesława Maniaka: На дистанції 400 метрів показала час 55.28 секунд. Це її персональний рекорд. За спиною вона залишила Кемі Адекою та Меган Біслі. На етапі Брилянтової Ліги у Римі Вікторія з результатом 55,69с стала шостою.